Arek Gmurczyk

Luty 24, 2012

arek gmurczykArek Gmurczyk – szef projektów Zdjęcia Ślubne W Górach i Zdjęcia Ślubne Nad Morzem.

Mimo że fotografią zajmuje się profesjonalnie od 5 lat, zdążył już przeprowadzić dziesiątki sesji ślubnych. Stara się wyprzedzać konkurencję i wyznaczać nowe trendy. Jego studio znajduje się w rodzinnym Płocku (współtworzył działającą tam dynamicznie Płocką Grupę Fotograficzną), jednak pracuje na terenie całego kraju i zagranicą. Nie ma dla niego trudnych tematów. Dzięki doskonałej wyobraźni przestrzennej i znakomitemu przygotowaniu technicznemu potrafi zrealizować najbardziej nietypowe sesje. Od listopada 2010 roku jest członkiem Nikon Professional Services – programu przeznaczonego dla elity profesjonalnych fotografów, posługujących się legitymacją prasową i posiadających zawodowy sprzęt marki Nikon.

Współpracuje ze zgranym zespołem. Jego ekipa wyposażona jest w najwyższej jakości sprzęt do kompleksowej realizacji nawet najbardziej ekstremalnego zlecenia fotograficznego.

Arek jest też autorem dziesiątek tysięcy zdjęć o tematyce dziennikarskiej. Relacjonował zdjęciowo największe polskie koncerty i festiwale (m.in. Gorana Bregovica, Juliana Marleya, Budki Suflera, Lao Che…), wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne (zlot żaglowców Tall Ships’ Races, kultowe amerykańskie Monster Jam, wybory Miss Polonii). Najważniejsze wydarzenia społeczne takie jak pogrzeb pary prezydenckiej w Krakowie (akredytowany przez Polską Agencję Fotograficzną), wielką powódź w 2011 z pokładu amfibii. Fotografuje mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz najlepszej w 2011 roku drużyny piłkarzy ręcznych-Orlen Wisły Płock. Oraz pracował w studio podczas kameralnych sesji z celebrytami.

Fotograf ma też na koncie liczne publikacje o tematyce sportowej. Współpracuje między innymi z prestiżowym magazynem Runner’s World oraz Nike. Sam kiedyś był znakomitym biegaczem, ukończył również kilka ekstremalnych imprez sportowych, w tym irlandzki Dublin Marathon i rowerową wyprawę dookoła Islandii. Bo przecież doskonałe przygotowanie kondycyjne, zdrowe podejście do życia i dbałość o końcowy rezultat, to cechy, które w pracy fotografa mogą się tylko przydać…

Zapraszamy do galerii Arka Gmurczyka na stronie Płockiej Agencji Fotograficznej